Nagrody w konkursie Droniada Challenge 2024

Nagrody Droniada GZM - podsumowanie
Nagrody Droniada GZM - podsumowanie

Nagrody w konkursie Droniada Challenge 2024 w ramach XI Droniada GZM dzielimy na pieniężne w wysokości 37,5 tys. złotych, rzeczowe o wartości 30 tys. złotych oraz nagrody honorowe - bezcenne :-). Ale największą nagrodą jest sam start i zdobyte doświadczenie. Niech to przyświeca trzynastu zespołom akademickimi i open oraz kilkudziesięciu zawodnikom turnieju "Fly to Rescue", którzy wezmą udział w zawodach Droniady GZM.

Przyznamy nagrody pieniężne Przewodniczącego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, która jest głównym Partnerem Tytularnym XI Droniady, w wysokości 22 tys. złotych.  Otrzymają je zwycięzcy konkurencji „Kopalnie marsjańskie” pod egidą Metropolii GZM oraz zdobywcy II i III miejsca w konkurencjach „Inspekcja” i „Sztafeta”. 

Natomiast zwycięzca w konkurencji „Inspekcja” zyska 8,5 tys. złotych ufundowane przez firmę Reakto. Zaś zwycięzca konkurencji „Sztafeta” otrzyma 5 tys. złotych od Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa. Tradycyjnie nagrodę w konkurencji „Demo systemu BSP” w wysokości 2 tys. złotych ufundował główny organizator – Fundacja Instytut Mikromakro

Nagrody rzeczowe

Nasi partnerzy ufundowali również atrakcyjne nagrody rzeczowe, specjalnie dobrane pod kątem potrzeb użytkowników dronów. I tak szczecińska firma Aerobits przekazała moduły zdalnej identyfikacji idME PRO (Remote ID) – FCC Certificate. Natomiast Mentor Ubezpieczenia Indywidualne sp. z o.o., właściciel marki Aeropolisa.pl ufundował vouchery po 150 zł, 100 zł i 50 zł dla zwycięzców w poszczególnych konkurencjach na zakup polis. Znowuż marka EcoFlow przeznaczyła na I nagrodę w turnieju „Fly to Rescue” przenośną stację zasilania EcoFlow RIVER 2 Pro. Wreszcie koncern 
STMicroelectronics sprezentował zestawy części elektronicznych do budowy dronów. 

Nagrody honorowe

W ubiegłym roku Karol Nencka, podchorąży Akademii Pożarniczej wygrał I Turniej „Fly to Rescue”. Nagrodę ufundowało Centrum Dronów CNBOP-PIB.  Był to… wiadro wypełnione strażackimi akcesoriami jak gaśnica czy toporek. Jak będzie wyglądał Puchar Szefa BBN okaże się 9 czerwca, gdy poznamy zwycięzców tegorocznego turnieju.