Liczy się tylko zmiana – drony w monitoringu, inspekcji i ochronie

W poszukiwaniu zmian - monitoring farm fotowoltaicznych for. KP Drone

SEMINARIUM ONLINE – FORESIGHT BSP: MONITORING, INSPEKCJA, OCHRONA. WTOREK, 12 MARCA 2024, G. 14.00 – 16.00

Zapraszamy do udziału w pierwszym w Polsce foresightcie rynku dronowego. Już w następny wtorek kontynuujemy refleksję strategiczną o przyszłości dronów. Tym razem zapuszczamy sondę w stronę wykrywania zmian dzięki monitoringowi, inspekcji i ochronie. 

I właśnie 12 marca 2024, g. 14.00 – 16.00 Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa  wraz z Fundacją „Instytut Mikromakro” organizuje seminarium o technologiach bezzałogowych dla sektora energetyki, gazownictwa, infrastruktury przemysłowej, transportowej i krytycznej oraz branży ochrony.

Liczy się tylko zmiana

Czy terabajty danych pozyskiwane przez latające roboty są rzeczywiście potrzebne? Jednak dla menedżerów firm przesyłowych i przemysłu najważniejsza jest zmiana. Już dzisiaj monitoring i inspekcja infrastruktury przy pomocy dronów precyzyjnie mierzy, obrazuje i analizuje stan infrastruktury energetycznej, przemysłowej, transportowej. Umożliwia szybką identyfikację usterek, uszkodzeń i potencjalnych zagrożeń. W przypadku energetyki i gazownictwa to identyfikacja uszkodzeń infrastruktury czy detekcja anomalii w wyciekach gazu. Wobec tego na seminarium online postawimy pytania o potrzeby branży, aby zidentyfikować potencjalne kierunki rozwoju usług dronowych oraz samego sprzętu do precyzyjnego obrazowania: czujników, kamer, lidarów.

To element naszych przygotowań do foresightu dronowego. Aby określić scenariusze przyszłości polskiego rynku dronowego, przeprowadzimy cztery webinaria (logistyka, monitoring, rolnictwo, S&R) i konferencję 24 maja 2024 pt. Droniada Future Forum w Ł-ILOT.

Ważne jest, aby na każdym seminarium online móc wysłuchać ekspertów i uczestników rynku z danego obszaru. Kluczem są potrzeby danego sektora, a nie znajomość technologii dronowych, od tego jesteśmy my…

Wykrywanie zmian w instalacji fotowoltaicznej, Wideo: KP Drone

Zmianę widać z powietrza

„Nam nie potrzeba terabajtów ani gigabajtów danych. Wystarczy komunikat, czy jest zmiana czy jej nie ma” – po raz pierwszy o tym usłyszałem w 2015 r. od menedżerów Gaz-Systems. To było dla mnie olśnienie. W tzw. change detection nie ma znaczenia, ile pozyskasz danych, tylko czy wykryłeś zmianę. Ona jest najważniejsza i ma prawdziwą wartość.

To jest clou naszego webinarium o monitoringu, inspekcji i ochronie. Udział wezmą: Paweł Wójcik, SkySnap, Wojciech Stawiarski, Reakto, Sergiusz Parszowski, Obserwatorium Bezpieczeństwa; Przemysław Obloza, KP Drone oraz Karol Rotchimmel, Łukasiewicz – ILOT.

Zmiana: wykrycie słupów trakcyjnych fot. SkySnap
Zmiana: wykrycie słupów trakcyjnych fot. SkySnap