Zrobotyzowana mobilność

Do 2030 r. istotną częścią światowej gospodarki stanie się transport autonomiczny. Na Droniada Tech by Politechnika Śląska w ramach Droniada GZM porozmawiamy o wyzwaniach społecznych, ekonomicznych i technicznych zrobotyzowanej mobilności drogowej, kolejowej, morskiej i powietrznej. Przeprowadzimy spis z natury, co potrzeba, aby ten megatrend technologiczny się urzeczywistnił.

Konferencję Droniada Tech by Politechnika Śląska poprzedzi cykl czterech, eksperckich debat okrągłego stołu poświęconych poszczególnym sektorom

  • Pierwszą poświęciliśmy autonomicznemu transportowi szynowemu. Zorganizowaliśmy ją podczas Forum Bezpieczeństwa Kolejowego 2024 (Zespół Doradców Gospodarczych TOR) 13 lutego. 
  • Następnie zajęliśmy się transportem drogowym. 22 lutego gościliśmy w Centrum Kompetencji Pojazdów Autonomicznych i Połączonych Instytutu Transportu Samochodowego. Zobacz relację. 
  • W kwietniu przyjrzymy się transportowi morskiemu i dronom morskim na debacie organizowanej wspólnie z Biurem Bezpieczeństwa Narodowego. 
  • Wreszcie ostatnią debatę zorganizujemy w ramach Droniada Future Forum by Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa w maju 2024 r. Zastanowimy się na kierunkami rozwoju transportu dronowego.

Aż nadejdzie czas na konferencję Droniada Tech by Politechnika Śląska 3-4 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Poniżej publikujemy agendę konferencji w formie FlipBook [lub kliknij TU po pdf]. liśmy