Fly to Rescue – Turniej o Puchar Szefa BBN

Fly to Rescue 01

Zaproszenie do startu w Turnieju „Fly to Rescue” o Puchar Szefa BBN w ramach XI Droniady GZM. Park Śląski, Chorzów, 6-9 czerwca 2024, regulamin: droniada.eu

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Jacek Siewiera zgodził się po raz kolejny objąć patronatem honorowym Droniadę GZM – konkurs technologiczny, konferencję i pokazy (droniada.eu). Jednocześnie przystał na naszą prośbę, abyśmy wspólnie zorganizowali Turniej „Fly to Rescue”. To sprawdzian kompetencji pilotów dronów służb mundurowych (wojsko, policja, straż graniczna, straż pożarna), organizacji poszukiwawczo-ratowniczych i zespołów akademickich. Bazuje na metodyce szkolenia dronowego opracowanego w amerykańskim Narodowym Instytucie Standaryzacji i Technologii (nist.gov).  

Zasady gry

Na Polach Marsowych przed Stadionem Śląskim rozstawimy dwa równoległe tory po 30 m długości i 10 m szerokości, każdy z dwudziestoma pięcioma wiadrami ustawionymi na różnych wysokościach i pod różnym kątem. Tory są od siebie oddalone o 10 m, zaś miejsce startu znajduje się w odległości 5 metrów od pierwszego stojaka z wiadrami.

Kto szybciej znajdzie obrazy wskazanych do odszukania osób lub przedmiotów ukrytych w wiadrach, ten wygrywa i przechodzi do kolejnej rundy konkurencji. „Fly to Rescue” realizowane jest w formie pucharowej. Zwycięzca wielkiego finału wygra Puchar Szefa BBN oraz nagrodę rzeczową w postaci przenośnej stacji zasilania EcoFlow RIVER 2 Pro.

Fly to Rescue webinarium

WEBINARIUM O DRONACH W AKCJACH POSZUKIWAWCZO-RATOWNICZYCH (SAR)

W ramach Droniada Future Forum by Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa słuchamy na webinariach przedstawicieli kluczowych rynków: logistyki, ochrony mienia, rolnictwa oraz Search & Rescue. Następnie spotkamy się na dwóch konferencjach 24 maja w Ł-ILOT i na początku czerwca – Droniada Tech by Politechnika Śląska na Stadionie Śląskim w Chorzowie), by móc rzetelnie przygotować latem raport „Scenariusze rozwoju rynku dronowego w Polsce”.

Jeśli chcesz dołączyć do grona naszych ekspertów i podzielić się swoją wiedzą i przemyśleniami, weź udział w naszych webinarium i konferencjach. Zapraszamy!