Udział w Droniadzie – zgłoś się!

Zarejestruj swój udział w Droniadzie na lotnisku Muchowiec (Aeroklub Śląski w Katowicach, Metropolia GZM), która odbędzie się od 25 do 30 czerwca. Możesz wybrać dwie opcje: albo zgłosić się jako lider zespołu/uczestnik albo jako obserwator. Dotyczy to również członków Komitetu Organizacyjnego.

Prosimy szczególnie zwrócić uwagę na regulamin – udział w Droniadzie. Tam opisaliśmy warunki rejestracji odzwierciedlone w formularzu. Pokrótce, startować może zarówno zespół akademicki, open jak uczestnik indywidualny.  Gdy jesteś np. liderem zespołu składającego się oprócz Ciebie z trzech osób (można zgłosić łącznie do ośmiu osób), to formularz poprosi o dane Twoje i pozostałych osób. Lecz jeśli startujesz sam, podajesz tylko informacje o sobie. W tym pierwszym przypadku potwierdzenia dostaną wszyscy, o ile zostaną podane poprawne adresy e-mail. zaś w drugim przypadku – tylko Ty. Natomiast jeśli zgłaszasz swój udział jako obserwator i będą z Tobą koleżanki i koledzy z tej samej firmy, to każdy powinien wypełnić formularz samodzielnie.

Uczestnik konkursu musi też pamiętać o podaniu właściwego rachunku bankowego. Fundator nagród pieniężnych dokona tam przelewu, jeśli wygrasz wybrane konkurencje i zdobędziesz więcej niż 60% punktów. Oczywiście, gdy dojdzie do takiej przyjemnej sytuacji, to przed wypłatą nagród ponownie sprawdzimy poprawność rachunku. Warto to zawczasu ustalić. Dotyczy to również zespołów open i uczestników indywidualnych, którzy mają prawo podać również numery prywatnych rachunków bankowych. Uwaga! Zdobywca nagród pieniężnych jest zobowiązany zapłacić 10% podatek od wygranej.

Aby skutecznie potwierdzić udział w Droniadzie, pamiętaj, że musisz zgodzić się na udostępnienie wizerunku i podstawowych danych osobowych. Zasady przedstawiamy w polityce prywatności Fundacji Instytut Mikromakro. Bądźmy jednak dobrej myśli, że na zdjęciach i filmach z Droniady wypadniesz dobrze :-). Wtedy nie będziemy musieli się odwoływać do prawniczych formułek.

Grafika rejestracji udział w Droniadzie

Informacje organizacyjne

W sobotę 25 czerwca o godz. 11.00 na lotnisku Muchowiec nastąpi otwarcie konkursu i odprawa zespołów. Pełny udział w Droniadzie zależy od wyniku kontroli sprzętu i uprawnień pilotów w ramach II części obowiązkowej konkurencji „Demo systemu BSP”. I część to film o uczestnikach i przygotowaniach do startu. Po czym uczestnicy konkurencji „Sztafeta” rozpoczną kwalifikacje do konkursu głównego, które polegają na przelocie dronem 5 km w obrębie lotniska. Pozostali trenują na wyznaczonych polach z zachowaniem separacji pionowej do pułapu 60 metrów AGL.

Niedzielę 26 czerwca poświęcamy na dalsze treningi oraz przeprowadzamy konkurs główny w konkurencji „Sztafeta”. W poniedziałek 27 czerwca i we wtorek 28 czerwca przeprowadzimy pozostałe konkurencje terenowe oraz warsztaty. W środę 29 czerwca zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach wezmą udział w Pokazach Mistrzów. Następnie odbędzie się ceremonia wręczania nagród ok. g. 13-15 (termin zależy od przebiegu konkursu i warunków meteorologicznych).