Turniej Fly to Rescue w Gliwicach

Reklama turnieju Fly to Rescue
Rejestracja: https://droniada.eu/rejestracja-uczestnika/

Kto szybciej znajdzie obrazy wskazanych do odszukania osób lub przedmiotów ukrytych w wiadrach, ten wygrywa i przechodzi do kolejnej rundy turnieju Fly to Rescue.

Trzy koła Fly to Rescue
Na dnie wiadra umieścimy zdjęcie z trzema obwódkami. Koło zielone ma 26 cm średnicy, żółte 25 cm, czerwone 24 cm, fotka 23 cm. Jeśli zdjęcie obejmie obwódkę zieloną - super. Można jeszcze zoomować do czerwonej, byle zdjęcie wykonać centralnie. Ale przesunięcia są w tej wersji bardzo widoczne, ponieważ pośrodku damy delikatnie element tarczy strzelniczej.

W turnieju Fly to Rescue rozstawimy trzy równoległe tory. Mają one po 30 m długości i 10 m szerokości w odstępie co 10 metrów.

Na każdym torze ustawimy 25 wiader. Mogą być one ukryte w beczkach, stać na rusztowaniach, albo na drewnianych stojakach. Do wiader kładziemy po 10 obrazków / przedmiotów, które należy znaleźć oraz 15 niepodlegających poszukiwaniom.

W I i II rundzie okazywane zdjęcia są identyczne z tymi, co ukryte w wiadrach. Natomiast w sobotę zdjęcia różnią się ujęciem np. osoba jest okazana na zdjęciu formalnym, zaś w wiadrze ukryjemy jej zdjęcie w terenie wraz z jej krótkim opisem np. ubioru. Przewodniczącym Jury jest Ireneusz Konopczak, Fundacja Instytut Mikromakro, wiceprzewodniczącym – kpt. Marcin Klecz, KG PSP.  

Fly to Rescue - sposób na szkolenie pilotów

ubiegłoroczny turniej z tego cyklu, który odbył się pod auspicjami Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, spotkał się z uznaniem i szerokim zainteresowaniem przedstawicieli służb mundurowych i organizacji poszukiwawczo-ratowniczych. Teraz zależy nam, aby wystartowało w nim jeszcze więcej pilotów dronów reprezentujących różne struktury systemu bezpieczeństwa militarnego i pozamilitarnego.

Dzięki temu wzmocni się pozytywny przekaz o nowoczesności i otwartości na innowacje technologiczne straży pożarnej, policji czy też Wojska Polskiego. Turniej stanie się też okazją do podkreślenia znaczenia współpracy z organizacjami pozarządowymi i uczelniami wyższymi oraz – last but not least – roli sportu w służbie.

Precyzyjne loty dronami w turnieju są nie tylko rozgrywkami sportowymi, lecz przede wszystkim szkoleniem kompetencji w zakresie prowadzenia rozpoznania i akcji poszukiwawczo-ratowniczych, To najlepszy sposób na rozwój osobisty pilotów i trening, szansa na sprawdzenie się w sportowej rywalizacji z przedstawicielami innych służb i środowisk.

Fly to Rescue 2024
Fly to Rescue 2024