Droniada Future Forum – polowanie na czarnego łabędzia

Droniada Future Forum 02

Na Droniada Future Forum zbudujemy podwaliny pod scenariusze przyszłości sektora dronowego. Jakie są realne wdrożenia? Jak planować operacje z zastosowaniem bezzałogowych statków powietrznych? Zapolujmy razem na czarne łabędzie pod kątem wyzwań technologicznych, ekonomicznych i społecznych

1 stycznia 2026 r. obudziliśmy po upojnej nocy sylwestrowej z nadzieją, że w nowym roku spełnią się nasze marzenia, ambicje i pragnienia. Lecz po chwili zapanowała konsternacja. Głowa bolała – bynajmniej nie od nadmiaru trunków – lecz od świadomości, iż drony więcej nie polecą. Skończył się czas, w którym obowiązywały krajowe scenariusze standardowe. Jak żyć ze świadomością, że właśnie runął z hukiem budowany z takim mozołem rynek dronów w Polsce?

Wróć. Ten scenariusz jeszcze się nie spełnił. Wciąż możemy wpłynąć na przyszłość. Tutaj przynajmniej wiemy, co należy zrobić, aby ratować sytuację. Ale ile jeszcze czarnych łabędzie kryje się za rogiem? Co widać z 10 tysięcy metrów, 500 metrów i 120 metrów?

Zapolujmy zatem razem na czarne łabędzie! Zbudujmy scenariusze rozwoju rynku dronowego – szerzej innowacyjnego, w którym jednostki samorządu terytorialnego, firmy logistyczne, geoinformacyjne, przedsiębiorcy rolnicy, ratownicy, policjanci i strażacy będą bez korzystać z dronów – latających robotów.

Future Forum z różnych pułapów

Zapraszamy zatem 24 maja 2024 roku do siedziby Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa w Warszawie. Podzielimy się  wiedzą o stanie rynku i postawimy zręby pod scenariusze przyszłości. Przejdziemy od analizy trendów globalnych do foresightów przeznaczonych czterem sektorom rynku polskiego. Będziemy mówić o realnych wyzwaniach rynku oraz możliwościach, które tkwią w jego rozwoju. Zaprezentujemy firmy wdrażające BSP w swojej działalności oraz przybliżymy współpracę różnych podmiotów nakierowaną na rozwiązanie określonych problemów biznesowych. Wydarzenie będzie połączone z networkingiem. 

  • W pierwszej części zastanowimy się co widać z 10 000  i omówimy megatrendy globalne W międzynarodowym panelu pokażemy etapy rozwoju zaawansowanej mobilności powietrznej czyli taksówek dronowych w miastach.
  • W drugiej części pokażemy co widać z 500 m. Podsumujemy foresighty dla 4 sektorów rynku BSP: Transport i Logistyka; Monitoring, Inspekcja, Ochrona; Rolnictwo precyzyjne; Służby ratunkowe i mundurowe Search&Rescue.
  • W trzeciej części skupimy się na tym co widać ze 120 m. Omówimy procedury i regulacje oraz dostęp do przestrzeni powietrznej, a więc jak wykonać konkretną misję dronową.

Chcesz być gotowym na przyszłość? Zaprogramuj ją razem z nami. Czekamy na Ciebie!