Konkurencja "Demo systemu"

„Demo systemu” polega na przygotowaniu 3–5 minutowego filmu prezentującego uczestnika/zespół i jego pomysł na start w wybranych konkurencjach cyfrowych. Oczekujemy na filmy do 22 maja.

W czwartek 1 czerwca o godz. 10.00 zawodnicy konkurencji cyfrowych meldują się na Polach Marsowych w Parku Śląskim. Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Przewodniczący Komisji Sędziowskiej przedstawiają zasady testów sprzętu jako II części konkurencji „Demo systemu BSP”. Sędziowie mają 15 minut na rozmowę z zespołem o przygotowaniach do konkurencji.

W tej fazie chodzi o lot w każdą stronę po 2 m, sprawdzenie procedury RTH i bezpiecznie wylądowanie. Jeśli zespół napotka na problemy i będzie musiał przerwać swoją próbę, ma prawo do jednej powtórki po ukończeniu pierwszego podejścia przez pozostałe zespoły.

Uczestnicy czekają na zakończenie kwalifikacji. Organizator prowadzi zapisy na treningi na polach poszczególnych konkurencji. W przypadku konkurencji „Fly to Rescue” dopuszczenie do lotów odbywa się w sobotę 3 czerwca według powyższego scenariusza.

 

 

To jest tylko draft wprowadzający uczestników i widzów w ideę tej konkurencji. Szczegółowy przebieg opisany jest zawsze w regulaminie
UWAGA
Sławomir Kosieliński, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Droniady, prezes zarządu Fundacji Instytut Mikromakro

Sławomir Kosieliński
koordynator konkurencji.

 

Patron konkurencji

Fundacja Instytut Mikromakro logo