Znajdź wokół Pól Marsowych w Parku Śląskim 10 miejsc symbolizujących poszczególne tematy EMNK na podstawie zdjęć z drona i satelity. Uzyskaj najlepszy czas i wygraj atrakcyjne upominki podczas Droniada Expo. Zaczynamy o 14.00. Ogłoszenie wyników o 16.30.

Wydarzenia Europejskiego Miasta Nauki Katowice (EMNK) podzielono na 50 tygodni np. Tydzień Latania lub Tydzień Śląska. Chcesz poznać ich więcej? Weź udział w naszej grze terenowe podczas finału Droniady GZM 2024 na Polach Marsowych w Parku Śląskim! 

Zasady gry 10 z 50

Oblecieliśmy dronem Park Śląski. Porobiliśmy zdjęcia różnych miejsc, które symbolizują poszczególne tygodnie EMNK. To Tydzień Latania, Liczb, Transportu przyszłości, Olimpijski, Energii, Kreatywności, Klimatu, Improwizacji, Architektury i Tańca. 

Następnie pobiegliśmy w te miejsca i rozłożyliśmy przy nich kody Aruco (specjalne kody QR). Pobraliśmy też współrzędne geograficzne tego punktu i porobiliśmy zdjęcia. Teraz Twoim zadaniem jest je znaleźć w dowolnej kolejności, zrobić zdjęcia kodom i miejscom, przy których leżą, następnie okazać je naszym sędziom – Jackowi i Tomkowi. Wygra ten, kto odkryje 10 z 50 symboli EMNK w jak najkrótszym czasie. Do biegu, gotowi, start!   

Kartę 10 z 50 znajdziesz na stoliku przy zielonym busie Blees